Latest Post

מנהיגות הנוער בעמל – 2019

כנס רכזי התפתחות אישית ומעורבות חברתית

כנס רכזי התפתחות אישית ומעורבות חברתית לשנת תשע"ט

כנס רכזי התפתחות אישית ומעורבות חברתית של רשת עמל שהתקיים בביה"ס הטכנולוגי עמל תל אביב החליטו רכזי ההתפתחות כי יש ליישם הלכה למעשה את תפקידם

ואכן בעוד בית הספר  מעצב קירותיו, ביקשו הרכזים לתרום ולעצב קיר אחד

לאחר בדיקה וישיבה עם הצוות החינוכי ומנהל בית הספר אלון. ומתוך מקום של העצמה לכל תלמיד ותלמידה הוחלט כי נושא הקיר יהיה אנשים ומשפיעים

הבוקר התחיל בחשיפת יעדי החינוך החברתי ערכי ,תוך חשיפה לכלי עזר שנבנה בפדגוגיה של עמל לטובת כל בעל תפקיד בביה"ס, כלי זה הנקרא מניפת המעורבות למעשה מאפשר שיח של הצוות החינוכי עם התלמיד במטרה להביא לכך שהתלמיד יצוות במקום ההתנדבות שהכי מתאים לו .

בהמשכו  של היום הגיעה לברך הגב' רונית אשכנזי סמנכ"לית הפדגוגיה ומנהלת המנהל שחשפה בפני הרכזים את ההבדל הקטן והחשוב ביותר שבין תעודת בגרות חברתית לתעודת בגרות מצטיינת.

בהמשכו של יום זה נחשפו כל הרכזים לתוכנית להתפתחות אישית המיושמת בצורה מעוררת השראה בביה"ס עמל ליידי דייויס ירושלים, ההרצאה הועברה  באמצעות הצוות החינוכי  הערכי של בית הספר תהילה ושירן , שמעבר לחשיפה המדהימה של התוכנית big pitcher  נחשפנו כולנו לשיתוף פעולה איכותי ומיטבי בן שתי בעלות תפקיד משמעותיות ביותר בביה"ס. את חציו השני של היום עברו הרכזים  סדנאת fhoto block

הסדנה הועברה על ידי מנהלת תחום החינוך החברתי ברשת נאווה דיין, הרכזים ובשיתוף עם תלמידי בית הספר מצאו עצמם  יוצרים יחד תמונות של אנשים מעוררי השראה.

כמו למשל:

פלא, מהטמה גנדי, מדונה, לוי שטראוס, בנימין זאב הרצל, חלי גובראן ועוד רבים וטובים אחרים.

עוד יום למידה מפרה ואיכותי ברשת עמל

IMG-20190226-WA0023

IMG-20190226-WA0027

IMG-20190226-WA0022

IMG-20190226-WA0027

רשת עמל מרכינה ראש ומבכה את לכתה של רונה רמון

הטרגדיות שפקדו את חייה – מותו של אילן רמון בעלה, האסטרונאוט הישראלי הראשון, ומות בנה הטייס, סרן אסף רמון– היא ניתבה לתרומה ציבורית, לקידום יוזמות חינוכיות, ולקידום מנהיגות ומצוינות בקרב בני נוער.כך ציין אתמול שמואל אבואב מנכ"ל משרד החינוך.
*ברשת עמל בביה"ס הרב תחומי זינמן בדיוק היום מציינים את יום התעופה והחלל זו השנה השלישית. יום שכולו מוקדש לכל נושא התעופה והחלל. ממיטב המרצים יגיעו היום לביה"ס. התלמידים ייחשפו באמצעות הרצאות פעילויות וסדנאות לנושא התעופה והחלל.
ממשיכים הלאה ביום מרגש ועוצמתי זה . מציינים. מזכירים. מוקירים ובעיקר מעריכים.
לוח פעילויות משמעותי
Screenshot_20181218-081547_WhatsApp

מנהיגות הנוער של עמל- נבחרת 2019 הכירו

ללכת בשבילי המנהיג..- בחינוך החברתי הערכי ברשת עמל מאמינים כי ההסבר הכי טוב הוא פשוט חשיפה ומתן דוגמאות לתלמיד. לכן  בחרו לאפשר לתלמיד בכנס המנהיגות הראשון לקבל כלים אודות מיהו מנהיג,

יום שכזה כלל פעילויות וסדנאות שמטרתן גיבוש היכרות יעדים ויצירת שיתופי פעולה, החל מתרגיל בדמוקרטיה בו התבקשו התלמידים לבחור פרוייקט להשקעה כאשר עליהן העננה הידועה -מגבלות של תקציב, כדיי לעשות זאת השתתפו בסדנאת speed date ובה היה עליהם לשכנע את נבחרי הציבור – ייתר התלמידים בהתאם לשאלות שנשאלו , ובמידה שזה לא הספיק עמדו וחשפו את מצע הבחירות שלהם טרם הגשת המועמדות.

נוער ערכי ואיכותי ביותר הגיע ובסופו של יום יצאנו עם הנציגים הבאים:

מור אביטן תלמיד מתיכון הרב תחומי יגאל אלון ברמלה. בן 17 לומד בכיתה יב.

יו״ר מועצת תלמידים בבית הספרשלו ועכשיו גם יו״ר מועצת תלמידים ארצי של רשת עמל. במסגרת לימודיובכיתת ״חינוך לפסגות״ יצא מור  למשלחת בארה״ב, שם נפגש עם נערים בני גילו והיה שותף ב״האקתון״.שנשאל מור מה הביא אותך להגיש מועמדות, ענה:" לאורך כל הזמן ידעתי שלבני הנוער יש כח לעשות דברים גדולים והחוויה הזאת שעברתי הוכיחה לי את זה. המטרה שלי בתפקיד היא להצעיד פרויקטים משמעותיים שבאמת ישפיעו ויתרמו לחברה.בהצלחה מור בטוחים שברגישות אחריות ושיתוף פעולה תוביל את מנהיגות הנוער לעשייה משמעותית ואיכותית ברשת.

סגנית ראשונה של מור היא סיו"ר שירה מעיין, שירה תלמידה בכיתת יא  בביה"ס הרב תחומי על ליידי דיוויס תל אביב, שירה מעידה על עצמה כי היא 

תלמידה בעלת מוטיבציהרבה , היא  חדורת מטרה לעזור, לתרום מעצמ יולהביא להצלחות ושינויים במדינה שלננו, עוד ניתן היה לראות בהגשת המועמדות של שירה ובנאום המצע כי היא בעלת אישיות מנהיגותית,וכושר שכנוע.  וכי היא מאמינה שבעזרת תוכנות אלההיא תצליח  להביא את כל היכולות שלי לידיי ביטוי ולטובת הכלל.

סגנן שני של מור הוא מחמד גבאלי , מוחמד הוא תלמיד הלומד בכיתה יב בביה"ס עמל טייבה על שם יוסף שהין, מוחמד מאמין בשיתופי פעולה וברב תרבותיות , עוד מאמין מוחמד כי אם אנו הנוער לא נעשה , אף אחד לא ממש יצילח לגעת. גם למוחמד תכונות של מנהיגות , שיתוף פעולה, אמונה וכוח רצון להניע להשפיע ולשנות , מתוך הבנה בסיסית  כי כולם יכולים.

​חברת מועצה בכירה  הרביעית במספר היא אוראל סוויסה  אוראל לומדת בביה"ס הרב תחומי עמל אופקים.אוראל מעידה על עצמה כתלמידה שהתכונות הבולטות אצלה הן נחישות והתמדה. האם יש משהו אחר שמנהיג צריך?? אוראל אוהבת לדבר , להציג את הדברים שלטעמה מהותיים והכי  אוהבת להצליח , אם יש לי מטרה איני רואה שום דבר שיעצור בעדי עד שאצליח .יש לי כח לדבר ולשנות ״

בהצלחה יקרים – מאמינה בכם ורואה בכם את דור העתיד .