אזרחות משותפת

בעמל מאמינים ש אפשר אחרת- هناك بديل

בן בתי הספר  תיכון הרב תחומי עמל ליידי דייויס והרב תחומי על ע"ש שאהין מטייבה  ממשיכה בהצלחה זו השנה השנייה תוכנית "אזרחות משותפת", בתוכנית זו תלמידי שני בתי הספר לומדים יחד את מקצוע האזרחות  ובשנה הקודמת  אף  ניגשו לבחינת בגרות משותפת  הכתובה בעברית ובערבית  ומהווה חלק מיחידות הלימוד הנדרשות לתעודת הבגרות.

בשנה זו על התלמידים להתחלק לשתי קבוצות עבודה כך שכל קבוצה מורכבת משני תלמידים ערבים ושני תלמידים יהודים. וביחד  עליהם לכתוב  עבודת חקר בנושא  בעיות אזרחיות הנוגעות להם כאזרחים ואזרחיות ישראליים.

השבוע 04/09/2018 התקיים ביקור מיוחד בבית הספר  עמל טייבה, כיבד אותנו  בביקור גרי ג'ייקובס, גרי ייסד את המכון הבינלאומי למנהיגות צעירה, JITLI, שנוסד בשנת 2000 בשיתוף עם הפדרציה היהודית המאוחדת של סאן-דייגו, ארה”ב.  החזון של מייסדי המכון ממומש ביצירת תוכנית המוקדשת לפיתוח קישורים חינוכיים ומנהיגותיים של נוער תוך אינטראקציה בין תרבויות שונות. מטרת העל למעשה היא לנפץ סטריאוטיפים ולבנות יחסים ארוכי טווח שיובילו לדו קיום אמיתי . גרי  התרשם באופן ישיר מפועלה של התוכנית , השלכותיה והשפעותיה החיוביות תוך שהוא קשוב לתלמידים ששיתפו אותו בתהליך אותו הם עוברים.הצטרף לביקוב יעקוב שיינברג מקהילת ידידי הייטק היי בארץ.

אז מה צריך בכדי שזה יצליח?

רשת המאמינה כי אכן "אפשר אחרת" סמנכלי"ית לפדגוגיה ד"ר רונית אשכנזי, וצוות פדגוגיה  תמי עטיה, ועומרי בראון שמאמינים כי כדי לקדם אזרחות משותפת יש להכיר את האחר , את מורשתו, את קשייו. מנהליי בתי ספר אמיצים כמו : הילאל מסארווה מנהל עמל טייבה  ושרה הלפרין מנהלת עמל ליידי דייויס, המאמינים שאכן זו הדרך. מורים מסורים ומחויבים לפרויקט : עמוס רבן , ועבלה חאג' יחיא שכל כך רואים את השינוי על התלמידים שהיו רוצים כבר להעביר זאת בן בתי הספר האחרים.

נאווה דיין

 

 

IMG-20180905-WA0052 (002)

 

 אזרחות משותפת