מבצע הומינטרי יוצא דופן: עמל שמשון ערך מבצע איסוף ציוד לחורף לפליטים סורים

shimshon

בית הספר הטכנולוגי עמל שמשון, גילה יוזמה יוצאת דופן, וערך מבצע הומניטרי שנועד לסייע לפליטים סורים נזקקים מעבר לגבול. תלמידי בית הספר אספו כמויות גדולות של ציוד חם לחורף, שמיכות, בגדים, שקי שינה ועוד. הציוד נארז בקרטונים שהועברו במשאיות באמצעות הנוער העובד והלומד לשימושם של פליטים סורים שנותרו חסרי כל.  בית הספר עמל שמשון, פועל בתוך בסיס צבאי של חיל החימוש.

מנהלת ביה"ס ניצן עמית: "יש בבית הספר מרקם אנושי מדהים של תלמידים דרוזים, בדואים, ערבים נוצרים ומוסלמים, צ'רקסים ויהודים. כשעלה רעיון המבצע, התלמידים הביעו התלהבות ונרתמו מיד".

חנה פרלמוטר, מחנכת בביה"ס: "גיליתי את פרויקט 'חום אנושי' של הנוער העובד והלומד, שבו אוספים ציוד חם לפליטים סורים, וכבת לניצולי שואה ידעתי שאנחנו חייבים לעזור".

המורה עדכנה את נור סועאד, סגן יו"ר מועצת התלמידים של קבוצת עמל, והוא מיד נרתם לטובת המבצע ההומניטרי המיוחד. "מיקמתי את הפרויקט בראש סדר העדיפויות שלי וכולנו נרתמנו למטרה" אומר סועאד.

אתי כהן הרכזת החברתית: "ביקשו מאיתנו להסיר את כל התוויות בעברית וכתבנו ברכות בערבית שאותן הכנסנו לכיסי הביגוד שנאסף, כך שהפליטים הסורים יקבלו קצת עידוד".

מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום בירכה את מנהלת ביה"ס: "מבצע הומניטרי חשוב זה, משקף את החינוך הערכי הניתן לתלמידים, שבמרכזו חינוך לדו קיום, סובלנות, אהבת האדם ועזרה לזולת. מחמם את הלב לראות כיצד תלמידים בני כל הדתות נרתמים ופועלים יחד למען מטרה אנושית חשובה זו".

קיומו של המבצע זכה לפרסום בעיתון "ידיעות אחרונות", ואף זכה לשבחים בכנסת, כשח"כ משה מזרחי דיבר באולם המליאה בשבחו של בית הספר עמל שמשון על היוזמה שנקט. "צריך להצדיע לבני הנוער ולמי שעומד מאחורי המבצע היוצא דופן הזה" אמר.

דברי ח"כ משה מזרחי

קישור לעמוד הפייסבוק של נבחרת עמל שמשון, בתחרות עמל בשבילי ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *