מ-47% זכאות לבגרות ל-100% תוך 7 שנים – המהפך בעמל נופרים טבריה

סוויסה

לפני מינויו של דוד סויסה (58) למנהל תיכון "עמל נופרים בגליל" בטבריה, נרשמו בו רק 47% זכאות לבגרות. אבל מאז, התחולל מהפך. "אנחנו לא מוותרים על אף אחד", הוא מספר. התוצאה: השנה קיבלו תעודת בגרות כל 128 התלמידים שסיימו י"ב. "אני אומרת בגאווה שאני טבריינית", מספרת גל, תלמידת התיכון.
 

סיפורו של דוד סויסה (58), מנהל תיכון "עמל נופרים בגליל" בטבריה, מוכיח כמה חיוני לטפח את המנהלים ולהעניק להם את הכלים הראויים. תחת הנהגתו הצליח התיכון לשבור את כל שיאי ההצלחה בלימודים, כשבשנה החולפת היו שם 100 אחוזי זכאות לבגרות. "כשהגעתי לכאן לפני שבע שנים הזכאות לבגרות עמדה על 47 אחוזים", נזכר סויסה, "השינוי הוא תוצאה של מהפך פדגוגי אמיתי שעשינו בתיכון. אנו מלווים כל תלמיד באופן אישי, דואגים להשלמת מבחנים או לתגבורים כמעט ללא סוף. המוטו שלנו הוא שלא מוותרים על אף תלמיד, משקיעים דרך רשת עמל ודרך העירייה בכל אחד ואחד". מדובר בתהליך. שיעורי הזכאות עלו ממחזור למחזור. "בשנה שעברה עמדנו על 94% זכאות. לא הסתפקנו בזה, נתנו גז בכל העוצמה, וקבענו לנו מטרה להעלות עוד יותר את מספר הזכאים לבגרות. עכשיו בית הספר יכול להתפאר בכך שכל בוגרי י"ב קיבלו תעודת בגרות. עברנו את בתי הספר היוקרתיים ביותר במרכז הארץ. אבל עבורי חשוב יותר ההישג האישי של כל תלמיד ותלמידה. הצלחנו בעבודה משותפת להעניק לתלמידים שלנו מפתח לכל תחום בחיים", מסכם סויסה. 
גל דהאן, בת 17 וחצי, היא בוגרת בית הספר. "לא הייתי מופתעת מהתוצאה כי אני מרגישה כבר שנים שאנחנו בעקומת שיפור מתמדת. משנה לשנה בית הספר מפיק לקחים וניתנו יותר שעות תגבור. מה שכן, עם כזה הישג אני אומרת בגאווה שאני טבריינית. המנהל עדכן אותנו בתוצאות וקפצתי מאושר. זה היה רגע שהוכיח שהצלחנו כשכבה. אני למדתי פיזיקה חמש יחידות ומדעי המחשב עשר יחידות. אני אתגייס ליחידה יוקרתית במודיעין בזכות ההישגים שלי. לפני חמש שנים ניתן היה רק לחלום על זה". 

להמשך קריאה – Ynet

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *