מורה בזרקור – פינה חדשה

zarkor-lea

"לבחור נכון גם מרחוק"!
מירב סרור ולאה קרמני מהרב-תחומי עמל רמות באר-שבע

 מירב סרור מנהלת פדגוגית ולאה קרמני מובילת חדשנות פדגוגית, ניהלו בצורה מיטבית את היום הפתוח לתלמידי ט' שעולים לשכבת יוד, לקראת בחירת מגמות והגברות במרחב פיזיטלי בימי הסגרים בתקופת הקורונה. המורות גילו חדשנות, יזמות ותושייה בסיטואציה שונה ומשונה…

lea_meirav

"מרחב פיזיטלי – לבחור נכון גם מרחוק"
לאה קרמני מובילת חדשנות פדגוגית ומירב סרור המנהלת הפדגוגית, ניהלו בצורה מיטבית את היום הפתוח לתלמידי ט' שעולים לשכבת יוד, לקראת בחירת מגמות והגברות במרחב הדיגיטלי מרחוק בימי הסגרים בתקופת הקורונה. המורות גילו חדשנות ויזמות בדגש:
1. התמצאות מעולה באפליקציית Genially
2. ניהול פרויקט קפדני על ידי הרכזת הפדגוגית
3. השגת שיתוף פעולה של כל רכזי המקצוע
4. עמידה בלוח זמנים קפדני – בניית המרחב הפיזיטלי השולמה במהלך כשבועיים, כשמועד ההפעלה נקבע כיום הפתוח לתלמידי כיתות ט' והוריהם.

רוצים לשמוע קצת יותר על הצורך?
תלמידי שכבה ט' והוריהם הגיעו מדי שנה לאולם הספורט בבית הספר, שם התקיים הערב הפתוח לקראת בחירת מגמות והגברות. רכזי המקצועות נהגו להציג פוסטרים עם מידע על ההגברה/ מגמה, סרטונים, ניסויים שביצעו תלמידים ועוד. הרכזים ונציגי התלמידים ענו לתלמידים והוריהם על כל שאלה כדי לאפשר לתלמידי שכבה ט לבחור בצורה מושכלת את ההגברות והמגמות לקראת המעבר לחטיבה העליונה. השנה, בית הספר היה סגור בתקופה שלפני פסח אבל לא רצינו לוותר על הערב הפתוח וחיפשנו את הדרך לקיים אותו בדרך יעילה שתיתן ביטוי גם לאווירת ה"הפנינג" החגיגית, שליוותה את הערב הפתוח בדרך כלל. לאחר דיון בהנהלה הפדגוגית, הוחלט לקיים את הערב בעזרת מרחב פיזיטלי שנבנה לצורך העניין. התלמידים קיבלו הזמנה לערב הפתוח ובה קישור למרחב הפיזיטלי כשבוע לפני הערב החגיגי. במרחב הפיזיטלי, מצאו התלמידים והוריהם מידע על כל מקצוע ומקצוע וקישור למפגשי זום, לשיחה עם המנהלת ולשיחת אונליין עם כל רכז המקצוע .

 

 

התלמידים והוריהם יכלו ללמוד מראש על ההגברות והמגמות השונות, ולהתחבר לזום אונליין עם המנהלת בערב הפתוח עצמו. לאחר מכן הוקדש זמן למפגשי זום של הרכזים השונים, ולמפגש אישי עם הרכז. נוסיף, שהערב הפתוח הדיגיטלי היה רק שלב אחד בתהליך הבחירה של תלמידי כיתות ט' ואחריו התקיימו מפגשי ייעוץ אישיים משמעותיים בזום עם רכזי ההגברות והמגמות שיזמה ותכננה מנהלת החט"ב פרליטה מימון. לצורך העניין נבנתה מערכת מפגשים אינטראקטיבית ביוזמתה של מנהלת החט"ב פרליטה מימון, ובביצועה של לאה קרמני. לסיכום – למרות המרחק הפיזי, נשארנו קרובים מתמיד!

 

למורים נוספים בזרקור

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *