תיכון עמל להייטק ואמנויות מציג: בריאת העולם בראי הספרות תוך שימוש במחוללי תמונה AI

בריאתה

מאת: רונה תלם והאוואטרית האנונימית בעלת השיער האדום

שלום! אנו מציגים פרויקט שיצרו תלמידי כיתת י5′ החוקר את “בריאת העולם דרך עדשת הספרות”, תוך שימוש במחוללי תמונה AI (בינה מלאכותית). הפרויקט הוא פרי ניתוח של הכיתה של טקסטים שונים המבטאים נקודות מבט שונות על הסיפור המקראי של בריאת העולם, כוחו של אלוהים ומקומו של האדם בבריאה. במהלך הפרויקט העלתה הכיתה שאלות על בריאה ראשונית ובריאה משנית, מקומו ועוצמתו של האל ובחירותיו של האדם. שאלות שאפשרו להן להעמיק בטקסטים שהם ניתחו. תהליך העבודה כלל ניתוח שירים בכיתה, בחירת שיר נבחר בנושא “בריאת העולם”, כתיבת תקציר השיר, חילוץ שפה פיגורטיבית ובחירת משפט שיר נבחר. לאחר מכן הפכו התלמידים את המשפט הנבחר לתמונה בעזרת מחולל תמונות של בינה מלאכותית והסבירו את הקשר בין התמונה למשפט השירי,
ראו סרטון מסכם!!

גישה זו אפשרה לתלמידים לחקור את הקשר בין ספרות לאמנות חזותית, כמו גם לפתח את כישורי החשיבה הביקורתית והיצירתיות שלהם. הפרויקט הזה מאפשר חקירה מרתקת של ההצטלבות בין ספרות לאמנות. השימוש במחוללי תמונות בינה מלאכותית מוסיף רובד חדש של מורכבות לפרויקט, וההסברים של התלמידים על greenהקשר בין התמונה למשפט הפיוטי מדגימים את יכולתם לחשוב לעומק על הטקסטים שהם מנתחים. בסך הכל, פרויקט זה הוא דוגמה מצוינת לאופן שבו ספרות יכולה לעורר השראה וליידע צורות אחרות של ביטוי אמנותי.

אנו מזמינים אתכם לחוות ולעיין ביצירות הייחודיות של התלמידים, שבהן יכולים להתרשם מראי התבונה השונים של המשוררים ומהיצירות האמנותיות שהפיקו התלמידים מהתהליך היצירתי שלהם.
בתום הסיור ביריד התוצרים, אנו מזמינים אתכם לשאול שאלות ולשוחח על התהליך היצירתי ועל המסרים של היצירות המוצגות! איזה כיף!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *