מבזקים פורחים # 2 | עמל בכל צבעי הקשת | עדכונים שוטפים מצפון עד דרום

---
ברכת מנכ"ל עמל ליום המורה: "אתם גיבורי השנה הזאת. מצדיעה לכם!"

ברכת מנכ"ל עמל ליום המורה: "אתם גיבורי השנה הזאת. מצדיעה לכם!"

מורות ומורים יקרים, לכבוד יום המורה שחל היום, ברצוני להביע הערכה והוקרה לפועלכם. השנה הזאת היא השנה שלכם. זוהי בעיניי שנת המורה. אתם גיבורי השנה הזאת! בעת הזאת, מדינת ישראל כמו העולם כולו מתמודדת עם נגיף הקורונה. השתנו אורחות החיים של כולנו בהיבטים רבים. עולם התעסוקה, מבנים כלכליים, מערכות הבריאות ומאפייני היחסים החברתיים שלנו, בכולם חלו תמורות מפליגות. על רקע … קרא עוד.

---
עדכונים ממעבדת החדשנות של עמל #4

עדכונים ממעבדת החדשנות של עמל #4

המעבדה לחדשנות של רשת עמל, שנוסדה בשנת 2017, היא פלטפורמה תומכת ומעצימה עבור מורים המעוניינים לחולל שינוי ולקדם חדשנות. המעבדה מתבססת על קהילת מורים חדשנית מכל רחבי הרשת ובכל המקצועות, הנפגשת אחת לחודש. השנה נפתח מחזור #4 של המעבדה בהובלת רעות מידד ולב ברמן - בכנס ארצי רב משתתפים (ראו מטה), וצפויים להתקיים סה"כ כ-9 מפגשים שנתיים. העיסוק במציאות משתנה ומערכת אשר נמצאת … קרא עוד.

---

תוכנית היזמות הטכנולוגית של עמל יוצאת לדרך

בשלושה בדצמבר, הושקה רשת מרכזי המצוינות הטכנולוגים של ה ETF - סוכנות החינוך הטכנולוגי של האיחוד האירופי, שרשת עמל חברה בה מזה עשור. אנו גאים לציין, ששניים מתוך שבעת מרכזי היזמות המצוינים של עמל - חדרה (שאף זכה לציון לשבח באיחוד האירופי) והייטק פרס החדש (לשעבר שבח מופת ת"א), מייצגים את ישראל ברשת בינלאומית זו שנקראת ENE - ETF NETWORK for EXELLENCE ובה חברים … קרא עוד.

---
רשת עמל יוצאת נגד אלימות מינית - תלמידי עמל לא שותקים

רשת עמל יוצאת נגד אלימות מינית - תלמידי עמל לא שותקים

 פרשת "האונס באילת" שהצטרפה לפרשות נוספות כמו "איה נאפה" וקודמותיה, חשפו תרבות ונורמות מזעזעות הקיימות בחברה שלנו. בחודשים האחרונים יצרו תלמידים ברשת עמל עשרות סטיקרים, המביעים את עמדתם המוסרית כלפי אלימות מינית, התייחסות לא שוויונית לנשים, כבוד לנשים, אונס, הצורך "לא לעמוד מנגד" ועוד. לקראת היום הבינלאומי של המאבק באלימות נגד נשים שנקבע ל …קרא עוד.

---
מהפכת הלמידה מרחוק, האם היא כאן לתמיד? – כנס אדיוטק 2020

מהפכת הלמידה מרחוק, האם היא כאן לתמיד? – כנס אדיוטק 2020

מהפכת הלמידה מרחוק – האם היא כאן לתמיד? זה הנושא שעמד היום במרכזו של כנס וירטואלי "אדיוטק 2020" של אנשים ומחשבים וקרן אתנה. מנכ"לית עמל, רוית דום עיני: " בראשית דברי בכנס הדגשתי את עבודת הקודש של המורים, שבתקופת הקורונה היא הרבה יותר קשה ותובענית מההוראה בעתות שגרה, גם בפן הלימודי וגם בפן הרגשי. ציינתי שבין הלקחים שיש להפיק … קרא עוד.

---
“תיקון עולם” לצעירי הקיימות על פי יעדי האו"ם בתיכון עמל להייטק ואמנויות ע"ש פרס

“תיקון עולם” לצעירי הקיימות על פי יעדי האו"ם בתיכון עמל להייטק ואמנויות ע"ש פרס

תלמידי חטיבת הביניים בתיכון עמל להייטק ואמנויות ע”ש פרס (לשעבר שבח מופת ת”א)  עשו  לאחרונה דבר מה שונה. במשך 18 ימים, מדי ערב בשעה 20:00, קיבלו משימה עצמית מסקרנת על פי עקרונות הקיימות של האו”ם. התלמידים עסקו בשאלות כמו: האם ניתן לשנות הרגלים? מהו המחיר האמיתי של אורח החיים שלנו? האם ניתן למדוד אושר?... קיימות? ובכלל, האם אנחנו יכולים לשנות את ההרגלים שלנו …קרא עוד.

---
קלפי התקווה - יוזמה חינוכית מרתקת מעמל כסרא סמיע

קלפי התקווה - יוזמה חינוכית מרתקת מעמל כסרא סמיע

 שלום, אני המורה אמל מבית הספר הרב תחומי עמל כסרא סמיע, אמל - בערבית - פירושו תקווה, ואני רוצה לחשוף אתכם למשחק שפיתחתי - קלפי התקווה.  התדעו איזו יוזמה חינוכית משמשת אותי בימים אלו ?  יוזמה למען קידום דיאלוג ושיח בין המורה לתלמידים -  שמטרתו מימוש הפוטנציאל המצוי בכל ילד וילדה.היוזמה  ״מודעות עצמית״, כוללת …קרא עוד.

---
מנכלית מייקרוסופט ישראל בשבוע הנערה

שבוע הנערה ברשת עמל

ישראל 2020 - צעירות רבות מדי נמנעות מלהגשים את הפוטנציאל המלא שלהן ופער ההזדמנויות בין גברים ונשים עדיין גדול ומדאיג. "תחלמו בגדול. זה הטיפ הראשון שנתתי לבנות ובני כיתה יב׳ בבית הספר עמל א׳ ברמלה, כשהגעתי להתארח אצלם הבוקר במסגרת שבוע הנערה הישראלי 2020", כך פתחה את דבריה רותם ידלין, ראש מועצת גזר. " דיברנו על הגשמה של חלומות, פריצת התקרות ואמונה אמיתית … קרא עוד. 

---
תכנית ACCESS יוצאת לדרך!

תכנית ACCESS יוצאת לדרך!

התוכנית פועלת בחסות שגרירות ארה"ב בישראל במטרה לקדם תלמידים ולהגישם לבגרות באנגלית ברמת 4 ו 5 יח"ל, תוך הכרות עם תרבות ארה"ב, העשרת התלמידים ופיתוח מקצועי של המורים. באירוע השתתפו כ-190 תלמידים משבעה בתי ספר נבחרים, בניצוחה של הגברת רינה אקוטונוס, מנהלת תוכנית ACCESS.  את האירוע פתחה הגברת Alice Murray, שמכהנת בתפקיד Regional English Language Officer  בשגרירות ארה"ב, שאמרה:  "One of …קרא עוד.

---
שומרים על קשר משמעותי עם תלמידים בימי קורונה

שומרים על קשר משמעותי עם תלמידים בימי קורונה

מאת: ורד סנדק, מנהלת תחום ייעוץ  כולנו עדים להימצאותנו בתקופה מורכבת וקשה. חדשות לבקרים נכתבים מאמרים והרצאות על השפעות תקופה זו על כולנו בכל המובנים האפשריים ובעיקר על ילדים ובני נוער שלא נמצאים במסגרות החינוך. משפט אחד של תלמידים תפס מאד את עיני: "שכחו אותנו בבית". כמי ששנים רבות שותפה במעשה החינוכי אני מבקשת להתייחס לאמירה זו. מה המשמעות של המילה שכחו? מתי אנחנו מרגישים … קרא עוד.

---
ביחד אנחנו חזקים יותר!

ביחד אנחנו חזקים יותר!

תלמידי כיתה י״ב ברב תחומי עמל אלון רמלה ערכו פרויקט מרגש במיוחד, שבו לקחו חלק פעיל ומשמעותי בסולידריות עם בני הגיל השלישי. התלמידים קיבלו רשימת שמות של מעל 100 קשישים במטרה לחגוג להם ימי הולדת ולשמח אותם במיוחד בתקופת הקורונה, לסייע בקניות וכמו כן לקיים עמם שיחה מרתקת. הקשישים התרגשו מאוד והודו לתלמידים על פעילותם המבורכת  קרא עוד.

---
גאווה לרשת עמל - אלוף ישראל במסלול אופניים - עידו טל פלג מהרב תחומי עמל עמק חרוד

גאווה לרשת עמל - אלוף ישראל במסלול אופניים - עידו טל פלג מהרב תחומי עמל עמק חרוד

עידו טל פלג, מכיתה י״ב מבית הספר הרב תחומי עמל עמק חרוד, שהשתתף באליפות הארץ במסלול אופניים וזכה בתואר אלוף ישראל במקצה הספרינט! מנכלית עמל רוית דום עיני: אנו גאים בך על ההתמדה, על השאיפה גבוה, על העבודה הקשה ועל הדרך המעוררת השראה. בעיני חינוך מגיע מהבית ומבית הספר, ואני רוצה לשלוח ברכות למנהלת בית הספר לילך שטיין ולראש מועצה אזורית הגלבוע …קרא עוד.

---